Kalendarz adwentowy – zrób to sam

Święta Bożego Narodzenia już niedługo. Tak, tak… wiem, co piszę. Osoby, które same przygotowują kartki świąteczne oraz dekorują dom własnoręcznie wykonanymi ozdobami wiedzą, że czasu nie zostało dużo. Pierwszym świątecznym elementem, który pojawia się w domach jest kalendarz adwentowy. Ta niezwykła tradycja, zapoczątkowana w Niemczech w XIX wieku, jest dziś popularna na całym świecie i wspaniale umila czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku. Dzisiejszym postem chcę Was zachęcić do wykonania bardzo prostego, ale zabawnego kalendarza, który oprócz walorów niespodziankowo-cukierkowych będzie piękną dekoracją domu. Zapraszam!

Prezentowany przeze mnie kalendarz ma formę małych paczuszek. Do ich wykonania użyłam kolorowego papieru z zestawu firmy Lawn Fawn – kolekcja Christmas. Są to kartoniki o wymiarach 15×15 cm, które zgięłam i skleiłam w sposób podany poniżej. Oczywiście, takich paczuszek wykonałam 24.

Następnie, za pomocą maszyny tnąco-wytłaczającej oraz wykrojników firmy Sizzix wycięłam z papierów w świątecznych kolorach kółka, gwiazdkowe elementy oraz cyferki.

Nie trudno się domyślić, że kolejnym etapem było przyklejenie wyciętych dekoracji na paczuszki.

Następnie ozdobione paczuszki przyczepiłam za pomocą czerwonych klamerek do sznurka.

Tak  powstał mój tegoroczny kalendarz adwentowy.

Własnoręcznie robiony kalendarz jest świetną zabawą dla całej rodziny i z pewnością umili adwentowe oczekiwanie na Boże Narodzenie. Paczuszki nie są duże i nie pomieszczą wielkich prezentów (te znajdą się pod choinką), ale można w nim umieścić słodycze, drobne upominki, świąteczne zadania, puzzle z gwiazdkowym motywem czy elementy świątecznej szopki. W moim kalendarzu znajdą się świąteczne herbatki, które z przyjemnością rodzinnie wypijemy każdego dnia adwentu.

Zachęcam Was gorąco do wykonania takiego lub podobnego kalendarza. Bawcie się przy tym wspaniale!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *