Wspomnienie lata

Dzień dobry!
Pogoda za oknem najwyraźniej chce nam udowodnić, że lato jest już tylko wspomnieniem. Szkoda, bo te ciepłe miesiące minęły błyskawicznie. Ja jednak nie poddaję się jesiennej chandrze i na przekór deszczom i wiatrom postanowiłam powrócić do wakacyjnych dni. Przygotowałam na dziś morską kartkę z shaker boxem, w którym umieściłam wakacyjne skarby – muszelki i piasek przywiezione znad morza.
Macie swoje ulubione kolekcje papierów lub innych produktów, do których wracacie z przyjemnością? W moim przypadku są to zdecydowanie papiery. A że nie od dziś wiadomo, że uwielbiam wszelkie motywy marynistyczne, najchętniej wracam właśnie do papierów kojarzących się z morzem i żeglowaniem :) Jedną z takich kolekcji jest “Yacht Club” Carta Bella. W naszym sklepie dostępne są jeszcze pojedyncze arkusze z tej kolekcji. Uwielbiam – i fakturę tych papierów i kolory i motywy znajdujące się na nich! I właśnie one wydały mi się idealne do dzisiejszej kartki.
Głównym elementem i ozdobą kartki jest shaker box. Najprościej mówiąc jest to pojemnik z przezroczystą szybką, wypełniony poruszającymi się przy potrząsaniu elementami. U mnie są to wspomniane na początku muszelki i piasek oraz błękitne, kojarzące się z wodą cekiny. Wbrew pozorom wykonanie takiego shaker boxa nie jest trudne. Wycinamy wykrojnikiem jego podstawę i przezroczysty wierzch tej samej wielkości. U mnie są to koła, ale shaker box może mieć dowolny kształt. Moją szybką jest fragment przezroczystego opakowania, ale można wykorzystać też grubsza folię lub papier transparentny. Obydwa elementy sklejamy ze sobą zachowując między nimi dystans. Najłatwiej zrobić to przy pomocy ułożonych ściśle obok siebie kostek 3D lub taśmy dystansującej. Do środka wsypujemy drobne elementy – cekiny, drobne wycinanki z dziurkacza, konfetti, brokat itp. Shaker box przyklejamy na kartce, którą możemy dowolnie ozdobić. Taki element na kartce jest bardzo dekoracyjny i uniwersalny – możemy wykonać taką kartkę na dowolną okazję.
Jeśli chcielibyście, abym przygotowała kurs na shaker-box, dajcie znać w komentarzu.

Moja kartka prezentuje się tak :)

Pozdrawiam i życzę więcej słońca oraz dużo czasu na tworzenie :)
Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *