Wakacyjny album

Witajcie!
Wakacje to czas, w którym i częściej i o wiele chętniej niż na co dzień robimy zdjęcia. Sprzyjają temu letnie wyjazdy, w czasie których poznajemy nowe miejsca i osoby. Takim zdjęciom należy zapewnić odpowiednią oprawę, aby za każdym razem gdy je oglądamy były radosnym powrotem do czasu wakacji. Pokażę Wam dziś album, jaki najczęściej robię dla siebie prywatnie i jaki najbardziej lubię robić :) Zapraszam!
Mówią, że szewc bez butów chodzi i wierzcie mi, wiem coś o tym ;) Posiadam dosłownie kilka rzeczy wykonanych przez siebie. Zazwyczaj a to brakuje czasu, aby coś dla siebie zrobić, a to brakuje pomysłu a czasem po prostu zmęczenie bierze górę. Wyjątkiem są albumy ze zdjęciami z wakacji. Bardzo proste i szybkie do wykonania, ponieważ mają zdobione tylko okładki, a wnętrze stanowią białe karty ze sztywnego papieru wizytówkowego. Taka forma albumu bardzo mi odpowiada – jego wykonanie zajmuje niewiele czasu, a wewnątrz można umieścić o wiele więcej zdjęć niż w tradycyjnych albumach wykonanych w całości z beermaty. Albumy zazwyczaj mają format 20×20 cm – idealnie na zdjęcia w formacie 10×15 cm, które mogą mieć orientację poziomą lub pionową. Biały margines, który pozostaje wokół wklejonego zdjęcia pięknie je eksponuje. Karty wewnątrz albumu to papier ozdobny Tkanina lniana o gramaturze 246g – taka grubość jest w zupełności wystarczająca, nawet jeśli po jednej i drugiej stronie karty nakleimy zdjęcia. Należy tylko pamiętać, że album po wklejeniu zdjęć nabierze objętości, dlatego trzeba dobrać odpowiednio szeroką sprężynę lub kółka do spinania albumów, aby nie rozkładał się i trzymał formę.
Mój dzisiejszy album powstał z kolekcji papierów Echo Park “Summer Dreams” – nic na to nie poradzę, ta kolekcja mnie zauroczyła i dopóki nie wyczepię swoich zapasów, będę z niej z radością korzystać :) Pracę rozpoczęłam od przycięcia dwóch kawałków beermaty do rozmiaru 20×20 cm. Następnie okleiłam papierem okładki. Kiedy ten etap był juz za mną przystąpiłam do ozdabiania przedniej okładki – wykorzystałam arkusze Project Life, tekturowe naklejki i ćwieki oraz naklejki stanowiące część kolekcji. Gdy okładki były gotowe przycięłam papier tkanina lniana do wielkości okładek, a następnie zbindowałam całość.

Aby rogi albumu nie niszczyły się zamontowałam na nich metalowe narożniki.
Aby narożniki mocno się trzymały smaruję je wewnątrz niewielką ilością kleju Magic, a następnie dokładnie zaciskam na rogu. Spośród wielu metod zaciskania jakie wypróbowałam (m. in. własne palce, szczypczyki, kombinerki itp.) najlepszą w moim przypadku okazał się zwykły młotek. Niestety nie zawsze narożniki są na tyle miękkie, że uda nam się je zacisnąć ręką a po kombinerkach zostawał na narożniku nieestetyczny odciśnięty ślad. Młotkiem delikatnie przybijam narożnik i mam już w tym takie wyczucie, że narożnik pozostaje nienaruszony.
Jeśli macie jakieś swoje patenty na montowanie narożników chętnie o nich poczytam :)

Mam nadzieję, że mój wakacyjny album rozweseli Wam ten deszczowy, ponury dzień.
Z przyjemnością pooglądam też Wasze letnie albumy – wstawcie zdjęcie w komentarzu lub podajcie link do Waszych blogów.

Do wykonania albumu wykorzystałam:

beermatę
 papier ozdobny tkanina lniana biały 246g
 papier do scrapbookingu Echo Park – Summer Dreams “Summer lovin plaid”
 papier do scrapbookingu Echo Park – Summer Dreams “Summer vacation”
 papier do scrapbookingu Echo Park – Summer Dreams “Admit one”
 papier do scrapbookingu Echo Park – Summer Dreams “3×4 Journaling Cards”
 papier do scrapbookingu Echo Park – Summer Dreams “Bikini style”
 papier do scrapbookingu Echo Park – Summer Dreams “Multi Journaling Cards”
 papier do scrapbookingu Echo Park – Summer Dreams “Enjoy the Ride”
 zestaw ramek i tagów Summer Dreams
 naklejki tekturowe Summer Dreams
 ćwieki dekoracyjne Summer Dreams
 ozdoby tekturowe Simply Crafting
 sprężyna do bindowania
 bindownica
 klej Magic
 kosteczki 3D
 narożniki metalowe do albumów
 gilotyna do papieru

Zachęcam do tworzenia własnych albumów i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

Pozdrawiam
Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *