Skrzynka z ptaszkami

Czerwiec to ulubiony miesiąc nowożeńców.  Wiele par obchodzi też w tym czasie swoje rocznice. Dla takich jubilatów przygotowałam pamiątkową skrzynkę na wino.

Drewnianą skrzyneczkę na wino przyciemniłam bejcą Stamperia. Dzięki temu pudełko uzyskało piękny brązowy kolor. Następnie dodałam ozdobne reliefy na bokach za pomocą szablonu. Wieczko pomalowałam farbą w kolorze antycznej bieli. Z papieru ryżowego wydarłam motyw z ptaszkami. Po przyklejeniu motyw delikatnie pocieniowałam.

Napis wykonałam za pomocą transferu. Do wykonania transferu użyłam medium 3w1 Mod Podge. Ten preparat sprawdzi się rewelacyjnie jako podkład, klej, lakier i preparat do transferu. Wybrany napis w odbiciu lustrzanym wycinamy i smarujemy preparatem od strony druku. Następnie przykładamy w wybrane miejsce dokładnie dociskając. Po odczekaniu, aż papier wyschnie zwilżamy go dokładnie i rolujemy. Rolować należy bardzo delikatnie. Czynność należy powtórzyć kilkakrotnie do momentu, aż cały papier się zetrze i zostanie tylko napis.

Na wieczku dodałam motyw z szablonu i kropeczki z rozwodnionej farby akrylowej  kolorze brązowym. Całość polakierowałam kilkakrotnie matowym lakierem. Dodałam perełki na boczkach i ślubna skrzynka gotowa.

Ze sklepu Paper Concept użyłam:
drewnianą skrzynkę na wino,
bejcę  przyciemniającą Stamperia,
szablon Stamperia ornament/bordiura,
papier ryżowy z ptaszkami,
farba akrylowa Renesans Biel antyczna,
farba akrylowa Renesans Brunat van dyck,
piankowy blok do szlifowania,
medium 3w1 Mod Podge,
perełki.
Pozdrawiam serdecznie

Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *