Prezent dla Taty

Dziś święto wszystkich tatusiów. Każdy z nich ma na pewno jakieś drobiazgi, które w takim męskim pudełku zawsze będą na swoim miejscu. Zapraszam na krótki kursik krok po kroku jak takie pudełko wykonać.

Do wykonania mojej inspiracji wykorzystałam drewniane pudełko na herbatę z przegródkami. Pudełko pomalowałam najpierw farbą kredową w kolorze dżinsowym. Delikatnie przeszlifowałam i nałożyłam preparat do spękań jednoskładnikowy. Niestety w dalszej części pracy nie zobaczycie efektów działania tego preparatu, ponieważ farby, które wybrałam na drugą warstwę są zbyt gęste i nie popękały. Tak więc nie osiągnęłam zamierzonego efektu spękań, ale sprawdziłam, że te farby nie mogą być do tego celu używane.


Następnie dół pudełka pomalowałam farbą w kolorze kutego żelaza ,a wieczko farbą w kolorze platynowym. Jak już wspomniałam farby te są  bardzo gęste i dobrze kryją. Farbę nakładałam gąbeczką.
Ponieważ pudełeczko jest dla taty wybrałam papier  ryżowy z męskim motywem motorów. Papier przykleiłam klejem Mode Podge, który wykorzystałam również jako lakier. Klej ten jest bardzo uniwersalny może spełniać rolę podkładu, kleju i lakieru. Serdecznie polecam, szczególnie początkującym. Farbą w kolorze dżinsowym pocieniowałam wieczko pudełka.

Dodałam reliefy przez szablon. Użyłam do tego preparatu – żel Renesans – 3D Heavy Body mat. Ten preparat bardzo dobrze odwzorowywuje wzory z szablonów oraz daje się farbować na dowolny kolor. W tej pracy pomieszałam preparat z farbą w kolorze czarnym.


Całość pomalowałam jedną warstwą preparaty Mod Podge, a następnie przy użyciu szczecinowego pędzla pokropkowałam rozwodnionymi farbami w kolorach, czarnym, białym i dżinsowym.


Na koniec kilka warstw lakieru i prezent dla taty gotowy.Wszystkim Tatusiom życzę, aby chwilę spędzane z ich dziećmi  byłe wesołe i  kreatywne i aby było ich jak najwięcej.
Pozdrawiam
Asia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *