Lawendowy kurs

Uwielbiam piosenkę „Lavender” w wykonaniu Marillion. Powiecie – a któż jej nie lubi? To fakt. Właśnie ten utwór zainspirował mnie do przygotowania najnowszego, quillingowego kursu. Kursu w kolorze lawendy. Kartkę zaliczam do prostych i myślę, że nawet początkujący quillingowiec poradzi sobie z jej wykonaniem bez większego problemu. Świetnie sprawdzi się na każdą okazję, a osoby, które lubią lawendę i fiolety będą nią zachwycone.

To co? Dilly, dilly i kręcimy!

Do przygotowania kartki potrzebne będą paski fioletowe i zielone o grubości 3 mm, złożona kartka bazowa o wymiarach 11×17,5 cm, fioletowa kartka o wymiarach 10,5×17 cm, kartka z białego papieru o wymiarach 10×16,5 cm, klej Magic, kawałek sznurka oraz dedykacja. Poza tym, standardowe narzędzia, czyli igła do kręcenia, szablon kółkowy, nożyczki i pęseta.

Na początku przygotowałam podstawę. Fioletową kartkę, owiniętą w połowie wysokości sznurkiem, przykleiłam do kartki bazowej, a na górę przykleiłam biały kawałek papieru. Fioletowe paski przecięłam na pół i zakręciłam przy pomocy igły do quillingu.

Umieściłam w szablonie, w otworze o średnicy 6 mm. Tak otrzymane kółko zgniotłam z jednej strony, otrzymując kształt płatka.

Przygotowałam 51 takich płatków.

Następnie przykleiłam po kilka płatków do zielonego paska, otrzymując gałązki lawendy.

Otrzymane gałązki lawendy wstępnie ułożyłam na kartce. Nigdy nie przyklejam elementów od razu, zawsze robię tzw. przymiarkę. Często nawet robię zdjęcie, żeby dokładnie odtworzyć zadowalający mnie układ.

I zabrałam się za przyklejanie.

Zawiązałam kokardę ze sznurka, przykleiłam dedykację i tak  powstała moja lawendowa kartka.

Do przygotowania kartki użyłam :

Papier Freelife Kendo 300g
Blok techniczny kolorowy CANSON
Papier ozdobny Elfenbens – Gładki 246g
Klej Magic
Paski do quillingu 3mm, fioletowe
Paski do quillingu 3 mm, zielone
Igła do quillingu

Pozdrawiam Was lawendowo i zachęcam do kręcenia.

Katarzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *