Srebrne jajka

Święta już tuż, tuż. Ostatni dzwonek na przygotowanie świątecznych dekoracji, wśród których nie może zabraknąć motywu jajecznego. Przygotowałam dla was jajeczka przyodziane w srebrne koszulki.
Do wykonania tej dekoracji wykorzystałam jajka styropianowe dostępne w sklepie PaperConcept, ale mogą to być jajka drewniana, akrylowe lub zwykłe wydmuszki.  Styropianowe bazy przetarłam delikatnie papierem ściernym, usuwając drobne nierówności. Następnie pomalowałam podkładem. Tak przygotowaną bazę pomalowałma dwukrotnie farbą w kolorze turkusu. Gdy jajeczka schły w masy Marthy Stewart i foremek z motywem motyli i liści paproci zrobiłam kilka wycisków, które też chwilkę musiały przeschnąć. Pomalowane jajka pokryłam srebrem w listkach. Zrobiłam to niedokładnie, aby turkusowa farba przedzierała się przez dziurki w srebrze. Wyciśnięte i wysuszone formy pomalowałam najpierw na kolor błękit mikowy, a następnie na kolor zieleń perłowa i też pokryłam nieregularnie płatkami srebra. Całość polakierowałam werniksem do srebra.

Ze sklepu PaperConncept do mojej inspiracji wykorzystałam:
styrpianowe jajka wielkości 9cm,
podkład
farbę metaliczną kolor zieleń perłowa
farbę akrylową kolor błękit mikowy
masę plastyczną Martha Stweart
mikstion do złoceń,
– folię srebrną w płatkach
lustrinę werniks

Wszystkim obserwatorom naszego bloga i wszystkim kreatywnym duszom, ale nie tylko życzę zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, aby ta energia którą się naładujecie podczas świątecznych spotkań dała wam siłę do dalszego twórczego działania.

Podrawiam

Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *