Kartka komunijna z (ukrytą) sentencją

Witam serdecznie! Dzisiaj zjawiam się z krótkim kursem na kartkę komunijną z… ukrytą sentencją. Poza tradycyjnymi życzeniami wewnątrz kartki, na okładce znajduje się miejsce na dodatkową treść.

 

Przygotowanie takiej kartki jest – oczywiście – banalnie proste. Aby ją przygotować, potrzebujemy najprostszych materiałów – dokładny spis na końcu wpisu. Pierwszy krok to przygotowanie bazy kartki. Ja zdecydowałam się na format DL. Użyłam do tego papieru ekologicznego eko-kraft 300gsm. Przygotowałam dwie bazy, większą (DL) oraz mniejszą, w której znajdzie się dodatkowa sentencja. Po przygotowaniu baz, docięłam do odpowednich wymiarów, wybrany papier do scrapbooking’u. Zdecydowałam się na kwiatowy, delikatny motyw wraz z miętą. Docięty papier, przeszyłam dodatkowo na maszynie do szycia, co jest dla mnie obowiązkowym punktem w tworzeniu kartek okolicznościowych czy exploding box’ów. :) Przy okazji docięłam wydruki z treścią, które również przeszyłam na maszynie, Zanim mniejsza baza zostanie naklejona na większą, otoczmy ją tasiemką – używając taśmy dwustronnej – co pozwoli nam na “zamknięcie” bazy.

Wydrukowane treści wklejamy do środka obu baz. Dociętymi papierami oklejamy obie bazy. A następnie tę mniejszą przyklejamy na większą. Dekorujemy. Przy pomocy wykrojników Sizzix wycięłam dwa elementy z kartonu eko – kraft oraz Elfenbens. Użyłam, także tekturki IHS oraz kwiatuszków Wild Orchid Crafts.

Do przygotowania kartki użyłam następujących materiałów z oferty sklepu PaperConcept:

  1. Papier ekologiczny eko kraft 250g
  2. Papier Elfenbens, biały 246g
  3. Papier Hazelwood – Lazy Daisy
  4. Wykrojnik Framelits, Sizzix
  5. Papierowe różyczki 10mm, Wild Orchid Crafts
  6. Kwiatuszki Sweetheart, Wild Orchid Crafts
  7. Taśma dwustronna 6mm
  8. Klej Magik

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego, dłuuuugiego weekendu!

[show_avatar email=20 align=center avatar_size=300]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *