Husking z jajem

Z pewnością wszyscy myślicie już o Wielkanocy. Robicie wiosenne porządki, planujecie menu, stroicie domy i mieszkania. Ale czy pamiętaliście o zrobieniu świątecznych kartek dla najbliższych? Jeżeli jeszcze nie macie na nie pomysłu, może zainspiruje Was moja dzisiejsza propozycja. Wykonałam dla Was wielkanocną kartkę techniką huskingu.

Jest to metoda trochę odmienna od klasycznego quillingu. Przy tworzeniu kwiatków, listków i innych kształtów nie używa się igły. Kolorowe paski „zawija się”, wg określonego schematu, na szpilkach wbitych w korkową podkładkę. Osobiście bardzo lubię kwiatki robione tą techniką. Huskingowe formy są bardziej ażurowe i delikatne. Najczęściej w swoich pracach łączę obie techniki, ale tym razem się wyłamałam.

W związku z tym, że jest to propozycja wielkanocna wybrałam żywą, wiosenną kolorystykę czyli żółcienie, fiolety i jasną zieleń. Nie mogło również zabraknąć symbolu tych świąt czyli jajka. Tekturową pisankę podkleiłam kolorowym papierem i umieściłam w wielkanocnym, huskingowym stroiku. Co z tego wyszło, zobaczcie sami.

Artykuły, których użyłam:

Papier Freelife Kendo 300g
Blok techniczny kolorowy Canson
Papier Woodstok – Pistacjowy 110g A4
Papier Tintoretto – Gesso 250g
Klej Magic
Paski do quillingu 3mm, żółte
Paski do quillingu 3 mm, fioletowe
Ozdoby tekturowe –  Pisanki

Zachęcam Was do robienia pięknych, świątecznych kartek oraz życzę słonecznych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy.

Katarzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *