Pastelowe ,wiosenne wianuszki

Dzień dobry wszystkim !

Kto cieszy się, że wiosna jest już z nami! Oczami wyobraźni widzę las rąk ;) Jeszcze nigdy tak bardzo nie czekałam na tą porę roku. Tegoroczna zima dosłownie wyssała ze mnie energię. A teraz, wraz z wiosną, wstąpiła we mnie nowa energia, również w pracownii. Od razu na biurku pojawiły się pastelowe, jasne kolory. Dodatkowo do działania zmobilizował mnie fakt, że w szkole mojego syna organizowany jest wiosenno – wielkanocny kiermasz.

Od razu pomyślałam o pastelowych wianuszkach. Te niewielkie ozdoby można powiesić w oknie, na drzwiach lub po prostu na ścianie. Nie nawiązują do Świąt Wielkanocnych, więc mogą cieszyć oko przez cały rok. Do ich zrobienia użyłam styropianowych oponek, których wybór w sklepie Paper Concept jest ogromny. Wystarczy taką oponkę owinąć szeroką wstążką satynową i już mamy bazę pod wianek. Dalej działamy według własnej wyobraźni. Na moich wianuszkach połączyłam filc, papierowe kwiaty i samoprzylepne perełki i kryształki.

A filcowe listeczki zrobiłam w następujący sposób :)

Mam nadzieję, że wianuszki będą cieszyć się na kiermaszu powodzeniem i zostaną sprzedane za jak najwyższą cenę. Dzięki temu dzieciaczki wyjadą na wycieczkę ;)

Tak spodobało mi się tworzenie wianków na bazie styropianowych oponek, że zapragnęłam jeden dla siebie. Chyba jednak pokuszę się o większy rozmiar ;)
A Wy tworzyliście już takie wianki ?

Wykorzystane materiały:
oponka styropianowa 15 cm
 wstążka satynowa 25 mm kolor 8113
 wstążka satynowa 25 mm kolor 8099
 wstążka satynowa 25 mm kolor 8033
 filc ozdobny Rose
 filc ozdobny White
 wstążka satynowa 6 mm kolor 8113
 wstążka satynowa 6  mm kolor 8099
 wstążka satynowa 6 mm kolor 8002
 róże angielskie białe 25 mm
 dzikie róże Pink Mist 30 mm
 kwiaty papierowe róże Mint
 perły samoprzylepne Pastel Candies
 perły samoprzylepne 5 mm Baby Blue
 pistolet na klej

Serdecznie Was pozdrawiam!

Barbara Gut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *