Kartka Shabby Chic krok po kroku

Witajcie!
Przygotowałam dziś dla Was kurs na romantyczną kartkę w stylu Shabby Chic. Warto przygotować taka kartkę i mieć jedną w zapasie na awaryjne sytuacje – jest idealna na imieniny, urodziny, śluby i rocznice. Mam nadzieję, że mój kursik będzie pomocny :)

Na początek kilka słów o stylu Sabby Chic. Jest to bardzo romantyczny, kobiecy, trochę babciny styl, który w scrapbookingu charakteryzują przede wszystkim rozbielone, delikatne, pastelowe kolory i wykorzystanie dodatków typu kwiaty, wstążki, koronki, ozdobne rameczki, romantyczne motywy, perełki itp. W pracach często przewija się motyw róż. Shabby Chic to również warstwy oraz przedarcia i zagięcia papieru – shabby oznacza stary, podniszczony, podarty. Kartki są bogate, pełne romantycznych dodatków. Styl Sabby Chic jest również bardzo popularny we wnętrzach i różnego rodzaju dodatkach.
Do zrobienia mojej kartki wykorzystałam papiery ozdobne Nettuno w delikatnych kolorach. Papier w kolorze Acquamarina stanowi bazę, papier Bianco Artico, po odpowiednim ozdobieniu, jest główną warstwą kartki. Pracę zaczęłam od przygotowania bazy – arkusz papieru zbigowałam i przycięłam na gilotynie. Z białego papieru przygotowałam kwadrat minimalnie mniejszy niż baza.

Kolejnym krokiem było nadanie papierowi koloru. Wykorzystałam do tego tusze Distress. Przy pomocy aplikatora, delikatnymi, kolistymi ruchami naniosłam tusz. Wybrane przeze mnie kolory delikatnie się przenikają.

Wśród domowych zasobów znalazłam kawałek romantycznej koronki, którą postanowiłam wykorzystać na kartce. Przed jej przyklejeniem brzegi papieru delikatnie poszarpałam i powyginałam. Koronkę przykleiłam za pomocą taśmy dwustronnej Smart. Jest to idealny sposób na przyklejenie koronki czy wstążki – taśma jest bardzo cienka i przezroczysta, przez co po przyklejeniu staje się zupełnie niewidoczna.
Tak przygotowaną kartkę przykleiłam do bazy za pomocą kostek 3D.


Przystępujemy do ozdabiania kartki. Tekturową ozdobną rozetkę pomalowałam na biało farbą akrylową, aby była bardziej “shabby”.


Następnie przykleiłam ją do kartki, podobnie jak romantyczą rameczkę wykonaną z masy plastycznej Martha Stewart.


Kolejny krok to przyklejenie kwiatów (u mnie magnolie w odcieniach bieli i różu) oraz gałązek wyciętych wykrojnikiem Sizzix (chwilowo niedostępny w naszym sklepie) i delikatnie muśniętych zielonym tuszem.


Następnie dodałam kolorowe sznureczki i maleńkie kwatuszki Sweetheart, które wypełniają puste przestrzenie. Przykleiłam również okolicznościowy napis.

 
Kopką nad “i” są półperełki oraz perełki w płynie, które wykorzystałam do wykończenia brzegów kartki.
Ostateczna wersja prezentuje się tak:


Materiały wykorzystane do zrobienia kartki:
papier Nettuno Bianco Artico
 papier Nettuno Acquamarina
 trymer
 tablica do bigowania
 taśma dwustronna Smart 9 mm
 tusz Distress Evergreen Bough
 tusz Distress Shabby Shutters
 tusz Distress Tattered Rose
 aplikator do tuszu Ranger
 ozdoby tekturowe Simply Crafting
 masa plastyczna i foremka z zestawu Martha Stewart
 Sizzix Big Shot
 farba akrylowa biała
 kostki 3D
 klej Magic z aplikatorem
 perełki samoprzylepne białe
 perły w płynie
 kwiatuszki Sweetheart
 papierowe magnolie

Mam nadzieję, że kursik na kartkę będzie dla Was przydatny :)
Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *