Tekturowa rama

PC070682Dzisiaj mam ramę, która jest wypełniona pozytywnymi emocjami. Całość ozdobiona jest najbliższymi sercu jej właścicielki zdjęciami.  Lubię czasami robić takie prace, gdyż są bardzo emocnonalne i przywołują wspomnienia…Przygotowałam tekturową ramę, którą pomalowałam farbą akrylową, która jest bardzo dobrze kryjąca i ma piękny kolor – mosiądz. To chyba mój ulubiony kolor jeśli chodzi o akryle z Renesansu. Po całkowitym wyschnięciu farby naniosłam za pomocą gąbki do naczyń na sucho przecierki z białej farby kredowej. Bardzo lubię bawić się akrylami i kredowymi farbami w jednej pracy i na jednej powierzchni. Można uzyskać ciekawe efekty.

PC070681

Do wycięcia wykrojników użyłam papieru dostępnego na sklepie, tekturki ozdobiłam farbami a na sam koniec po ich wyschnięciu użyłam do utrwalenia bezbarwnego pudru do embossingu na gorąco. Podgrzanie pudru sprawiło, że tekturki stały się sztywne i dodatkowo farba została zabezpieczona.

PC070682

Chlapania wykonałam za pomocą turkusowej farbki akrylowej, a białym pisakiem ozdobiłam miejscami kompozycję. Użyłam również do wzbogacenia mojego projektu medium do spękań firmy Ranger – Crackle Accents.

PC070683

Nie mogłam nie użyć do ozdobienia ramy akwareli oraz drucika. To jest moje must have w projektach ostatnio.

PC070684 PC070688

Do pracy wykorzystałam:

– medium pękające
– farba akrylowa w kolorze mosiądzu
– puder do embossingu
– tusz do embossingu
– farba kredowa
– farba akrylowa
– tektura
– papier
– gesso
– akwarela

Pozdrawiam serdecznie
Aga Baraniak

aga_b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *