Karnawałowa girlanda

DSC_6329aDzień dobry! Witam Was serdecznie w Nowym Roku! Świąteczne prace to już w tym sezonie przeszłość, ale aktualnie mamy inny, bardzo kolorowy, radosny, imprezowy okres w roku – karnawał! Mam nadzieję, że pomimo wielu codziennych zajęć znajdziecie czas, aby odpowiednio uczcić ten czas. A jak karnawał, to można szaleć! Przygotowując imprezę, nie zapomnijcie o odpowiednich dekoracjach!
Przygotowałam dla Was dziś karnawałową girlandę stworzoną z różnej wielkości rozetek. Rozetka to bardzo uniwersalny kształt – możemy wykonać ją w calkowicie dowolnej wielkości i wykorzystać w wielu projektach. Mała rozetka może być ozdobą kartki czy zaproszenia, duża rozetka może być oryginalną dekoracją pokoju, wiele połączonych ze sobą rozet w różnych wielkościach, tak jak dziś u mnie, tworzy girlandę. Rozetka może być kotylionem, możemy też przykleić ją na szklankę lub słomkę i tym sposobem nikt już nie zgubi swojej zastawy stołowej :) Liczba sposobów wykorzystania rozetki jest ograniczona tylką naszą wyobraźnią.

A jak ją wykonać?
Jest to tego rodzaju projekt, który nie powinien nikomu sprawić trudności. Idealnie sprawdzi się tu tablica do bigowania, ale rozetkę zrobicie także bez jej wykorzystania (z tablicą po prostu jest dużo prościej i szybciej). Potrzebny nam będzie pasek papieru, na którym pionowo, w równych odstępach, bigujemy linie. Następnie zaginamy paseczek w wachlarzyk, sklejamy jego dwa końce ze sobą i składamy w kształt rozetki. Im wyższy będzie nasz pasek papieru, tym większa rozetka. Paski możemy ze soba sklejać przedłużając je – przy tworzeniu dużych rozet będzie to nawet konieczne. Po utworzeniu kształtu rozetki możemy ją dowolnie ozdobić.

Moja dzisiejsza girlanda jest czarno – złota – połączenie kolorystyczne idealne na imprezy. Wykorzystałam papiery z kolekcji K&Company Brenda Walton Maison. Część arkuszy zawiera elementy brokatowe, co idealnie wpisuje się w karnawałowe dekoracje. Przełamaniem czerni jest złoto – w naszym sklepie znajdziecie wiele papierów ozdobnych w tym kolorze. Gotowe rozetki skleiłam ze sobą klejem na gorąco i zawiesiłam na tasiemce. Taka girlanda na pewno przyciągnie uwagę Waszych gości.
Jak Wam się podoba taka dekoracja?

 DSC_6286aa
DSC_6297aDSC_6298aDSC_6326aDSC_6339aDSC_6329aDSC_6348a

Do zrobienia girlandy wykorzystałam:

zestaw papierów K&Company Branda Walton Maison
tablica do bigowania Martha Stewart
papier Cocktail Mai Tai
Big Shot
wykrojniki koła z falbanką Sizzix
dziurkacz koło 1,6 cm
dziurkacz koło 2,5 cm
klej na gorąco w pistolecie
tasiemka do zawieszenia

Pozdrawiam i zachęcam do zrobienia własnych dekoracji karnawałowych!
Ania

anna_w_thumb2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *