Czekoladownik dla Babci

DSC_6396aWitajcie!
Przed nami Dzień Babci i Dziadka – warto własnoręcznie przygotować dla nich miły drobiazg. Moją propozycją na tę okazję jest czekoladownik – zwykła czekolada stanie się wyjątkowym upominkiem, a ponadto wewnątrz możemy umieścić życzenia dla Dziadków.


Czekoladownik możemy wykonać w dowolnym rozmiarze, tak, aby pasował na kupioną przez nas czekoladę. Na początku należy ją dokładnie zmierzyć (wysokość, szerokość i grubość), a dopiero potem zabrać się do pracy. Jest to nieco bardziej rozbudowana forma kartki – musimy pamiętać, aby zrobić szerszy niż zazwyczaj grzbiet, pasujący do grubości naszej czekolady, aby po umieszczeniu jej wewnątrz całość nam się ładnie i równo zamknęła. Przygotowując bazę należy też pamiętać, aby była ona nieco większa niż wymiary czekolady – czekolada nie będzie nieestetycznie wystawać, a cały czekoladownik nabierze eleganckiego wyglądu.
Ja bazę czekoladownika przygotowałam z papieru wizytówkowego o gramaturze 246 g, a następnie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz okleiłam ją wybranym papierem do scrapbookingu. Pomiędzy papier wizytówkowy a zewnętrzną warstwę papieru do scrapbookingu włożyłam atłasową tasiemkę. Kiedy baza była gotowa przygotowałam kieszonkę na czekoladę, którą również okleiłam papierem do scrapbookingu. Pozostało już tylko ozdobienie czekoladownika. Możecie to zrobić w dowolny, ulubiony spoósb. Ja wykorzystałam do ozdobienia ażurowy wykrojnik Sizzix Mixed Media 2, kwiaty Wild Orchid Crafts i półperełki samoprzylepne. Specjalnie na tę okazję przygotowałam też digi – stempelek, który w wersji dla Babci i Dziadka znajdziecie na końcu tego posta.
Wewnątrz czekoladownika możecie zamieścić życzenia.
Gotowy czekoladownik prezentuje się tak:

DSC_6385a DSC_6383a DSC_6381a DSC_6390a DSC_6415a DSC_6410a DSC_6404a

Do zrobienia czekoladownika wykorzystałam:

papier ozdobny gładki
papier Simple Stories – Bloom & Grow – Dig it!
papier Simple Stories – Bloom & Grow – Chin Up, Buttercup!
papiery z zestawu Basic Simple Stories – Te Reset Girl Collection
wykrojnik Sizzix Thinlits, Mixed Media 2
 chryzantemy Peach Orange White Mix
dzikie róże Ivory
kwiatuszki Sweetheart 15 mm White
kwiatuszki Sweetheart 10 mm White
 tablica do bigowania
– gilotyna lub trymer
klej Magic
kosteczki 3D
wstążka satynowa
kryształki samoprzylepne
Big Shot Sizzix
wykrojniki koła do wycięcia stempelka

A na koniec obiecane stempelki – możecie je pobrać i wykorzystać w swoich pracach dla Babci i Dziadka. Stempelki są tylko do użytku własnego.
Jeśli ich użyjecie, pamiętajcie, aby podać link do naszego bloga :)

Kochana Babciu

Kochany Dziadku

Pozdrawiam serdecznie!
Ania

anna_w_thumb2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *