Bileciki do prezentów

DSC_6240a

Witajcie!
Kiedy w moim domu pojawia się choinka, a w radio słychać tylko świąteczne piosenki, wiem, że święta tuż tuż…
Zazwyczaj wtedy nie ma juz czasu na scrapowanie i inne prace ręczne, ale jest coś, co warto przygotować jeszcze przed świętami – zawieszki – bileciki na prezenty świąteczne. 
Bardzo lubię robić takie bileciki z kilku powodów – po pierwsze – tworzy się je bardzo szybko – wystarczy godzinka, aby powstało kilka wyjątkowych zawieszek. Po drugie – wykorzystuję tu resztki papierów świątecznych, jakie pozostały z robienia kartek, naklejki, elementy ozdobne wycinane z arkuszy papieru do scrapbookingu, kawałeczki sznurka, tasiemek itp. Po trzecie – nie obowiązują tu żadne zasady – bileciki mogą mieć różne kształty, wielkości, być bardzo ozdobne lub wyjątkowo skromne – wszystko zależy od nas. Po czwarte – prezent ozdobiony takim bilecikiem już przed rozpakowaniem jest wyjątkowy.
Przygotowałam dziś dla Was cztery zawieszki wykorzystując kolekcje papierów świątecznych, jakie w tym sezonie oferował nasz sklep. W kilku punktach postaram się przedstawić etapy powstawania bilecików.

1. Przygotowujemy bazę bileciku. Możemy zrobić to na wiele sposobów – równy kawałek papieru zgiąć w połowie (możemy pomóc sobie tablicą do bigowania), możemy też dwa identyczne kawałki papieru połączyć tasiemką. Bileciki mogą być prostokątne, kwadratowe, okrągłe, czy w innych, zupełnie nietypowych kształtach. Ja jako bazę wykorzystałam papiery ozdobne jednolite, ale oczywiście można wykorzystać kolorowe papiery do scrapbookingu.
2. Jeśli papier bazowy jest ciemny lub ma wiele kolorów – wewnątrz bileciku naklejcie biały karton, aby wpisane imię było czytelne i widoczne.
3. Na spodniej karcie, w rogu, zóbcie małą dziurkę (ja wykorzystałam dziurkacz kombinerkowy) i przewleczcie przez nią tasiemkę lub sznureczek.
4. Wierzch bileciku możecie ozdobić dowolnie. Ja użyłam do tego naklejek, elementów tekturowych, kształtów z wykrojnika, elementów wyciętych z arkusza papieru itp. Bilecik jest tak małą formą, że użycie niewielu dodatków sprawia, że wygląda bardzo ozdobnie.
5. Pozostało wpisać imię obdarowanego i przyczepić bilecik do prezentu.

Mam nadzieję, że tych kilka wskazówek będzie dla Was przydatne i wykonanie takich bilecików nie sprawi Wam żadnego kłopotu.
A tak prezentują się te wykonane przeze mnie :)

DSC_6226a DSC_6236a DSC_6246a DSC_6249a DSC_6252a DSC_6256a DSC_6261a DSC_6255a

Materiały wykorzystane do zrobienia bilecików:

papier Nettuno Verde Foresta
papier Nettuno Rosso Fuoco
papier Nettuno Blue Navy
papier tkanina lniana biały
papier Carta Bella – Christmas Delivery – Christmas Tags
papier Carta Bella – Christmas Delivery – Christmas Floral
papier Carta Bella – Christmas Delivery – Festive Florals
naklejki Carta Bella – Christmas Delivery Elements
papier Carta Bella – Christmas Delivery – Border Strips
papier Carta Bella – Snow Fun – Snow Fun Day
papier Carta Bella – Snow Fun – Winter Banners
 papier Carta Bella – Snow Fun – Snow Globes
papier Crate Paper – Snow&Cocoa – Joy
naklejki z zestawu Snow&Cocoa
naklejki napisy Snow&Cocoa
naklejki wypukłe Snow&Cocoa
wykrojnik Sizzix – Tree Line
tablica do bigowania
klej Magic
kostki 3D
wstążka w kropki 12 mm

Korzystając z okazji, że to mój ostatni wpis w tym roku, chciałabym Wam wszystkich złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech te święta, nieważne w jaki sposób spędzone, będą magicznycm, wyjątkowym i inspirującym czasem!
Wesołych Świąt i do zobaczenia w styczniu!

anna_w_thumb2

Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *