Śnieżna kula

IMG_7730Miło mi powitać Was ponownie jako członek DT PaperConcept! Powracam, aby inspirować was do tworzenia prac w technice decoupage. Postaram się przestawiać projekty proste, ale dające satysfakcje samodzielnie wykonanych dekoracji. Pierwsza moja propozycja to śnieżna kula. Zrobienie jej jest naprawdę łatwe i zajmie niespełna godzinę.

Do wykonania takiej kuli obsypanej śniegiem potrzebujemy:
akrylową bombkę,
podkład akrylowy Pentart,
pastę śniegową Pentart,
kartkę papieru o wysokiej gramaturze
papier ryżowy Stamperia,
brokat biały,
sznurek piekarski turkusowy.

Akrylową bazę najpierw należy odtłuścić płynem do mycia szyb, następnie pokryć białym podkładem, zwiększając tym samym przyczepność pasty śniegowej. Podkładem pokrywamy jedną połowę, zachodząc na ok. 1 cm na drugą połowę. Łatwiej jest malować osobną każdą połówkę bombki, ale trzeba uważać, aby nie zamalować marginesu, który chodzi od wnętrza, bo możemy mieć problem z połączeniem połówek. W międzyczasie przygotowujemy środek. Ja wybrałam widoczek z papieru ryżowego, ale można użyć fragmentu świątecznej kartki albo zdjęcia rodzinnego. Na arkuszu grubego papieru odrysowujemy kształt koła, wykorzystując część bombki, którą wkładamy od środka. Na wycięte kółko naklejamy papier ryżowy. Ozdabiamy za pomocą przeźroczystej konturówki, białej farby i brokatu.
Teraz przystępujemy do nakładania masy śniegowej. Można to zrobić na dwa sposoby. Osobno pokrywamy masą śniegową każdą z połówek, posypujemy białym brokatem,  pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie wkładamy kartonik z widoczkiem i składamy razem. Albo najpierw wkładamy środek, łączymy obie połówki i pokrywamy masą śniegową. Na koniec dodajemy sznureczek i bombka gotowa.

Bombka gotowa. Prawda, że proste.

IMG_7725

IMG_7730

IMG_7715

IMG_7700

Pozdrawiam i życzę miłego tworzenia

joanna_p_thumb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *