Proste ozdoby choinkowe

DSC05892

Przedświąteczny czas to bardzo pracowita pora. Oprócz obowiązków domowych, gotowania, wymyślania prezentów, rękodzielniczki mierzą się jeszcze z tworzeniem ozdób. Dziś pokażę Wam szybkie, ale bardzo efektowane ozdoby choinkowe. Myślę, że nie napiszę niczego odkrywczego, ale wiem, że czasami  ozdoby stworzone z darów natury są przez nas zapominane. Zrobicie je dosłownie w 3 minuty, a daję słowo – będą przepięknie wyglądać na drzewku bożonarodzeniowym.
Ten, kto zbiera na jesień szyszki na pewno się ucieszy, bo właśnie ozdoby te to szyszunie. Ja co roku nie odpuszczam i gdy tylko szyszki opadną z drzewek, wyruszam z koszykiem na zbiory. Potem je suszę (jeśli są mokre), a na święta tworzę z nich różne ozdoby (stroiki, wieńce, ornamenty na drzewko). Jesteście gotowi? To zaczynamy!
Czego będziemy potrzebować ? Wspomanianych już szyszek, najlepsze będą sosnowe, są najbardziej rozłożyste, przez co można je dowolnie ozdbabiać. Ale oczywiście inne również mogą być. Przygotujmy jeszcze śnieg w sprayu, małe półperełki lub kryształki i pistolet do klejenia na gorąco.
Krok 1: suche szyszki pryskamy śniegiem w sprayu – pamiętajmy o zabezpieczeniu gazetą podłoża :)
Krok 2: Po wyschnięciu sztucznego śniegu doklejamy klejem na gorąco małe kryształki lub półperełki
Krok 3: wiążemy cienki sznureczek, aby można było szyszki zawiesić na choince.
Proste prawda? A jakie ładne. I co najważniejsze, takie ozdoby możemy zrobić z naszymi pociechami. A zamiast śniegu możemy użyć farby w sprayu (jeśli chcemy otrzymać inne kolory) lub brokatu w sprayu (jeśli lubimy styl glamour;)).
Bardzo lubię naturalne ozodby na choinkę, dlatego w tym roku na moim drzewku zawisną pierniczki, ręcznie robione ozoby i szyszki właśnie. Całość stworzy ciepły, domowy klimat.
Powodzenia w tworzeniu!

DSC05891 DSC05893 DSC05894

Użyte materiały :
śnieg w sprayu
pistolet do klejenia na gorąco
wkłady do pistoletu
kryształki

Pozdrawiam, Basia

11846367_701133823363285_1420715791_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *