Embossing na gorąco z pisakami firmy Ranger

Pisaki do embossingu Ranger - Emboss It Pens 2szt.Witajcie w poniedziałkowy poranek. Zastanawiałam się, jaką dawkę wiadomości dzisiaj Wam zafundować :) Podjęłam decyzję, że przed czasem bardzo intensywnym jeśli chodzi o prace świąteczne przybliżę temat pisaków do embossingu z firmy Ranger. Mam nadzieję, że post będzie przydatny i wykorzystacie je koniecznie w swoich pracach.

Pisaki sprzedawane są w opakowaniu, gdzie są dostępne dwa kolory: przezroczysty oraz czarny. Poniżej znajdziecie filmik, który przedstawia proces embossingu różnymi pudrami. Wykonałam dwa takie same przykłady, użyłam do nich tych samych pudrów do embossingu. Zmieniłam jedynie kolory pisaków, co będziecie mogli zaobserwować na filmie. Kolor pisaków powoduje, że te same pudry zachowują się troszeczkę inaczej. Przykładem jest np. puder clear-przezroczysty. Na czarnym pisaku jak widać na filmiku czarny kolor napisu zostaje, puder natomiast nadaje tylko połysk. Inne kolory natomiast zachowują się inaczej na każdym z pisaków. Najlepiej, jak potestujecie sami, jest z tym zabawa a i efekt czasami nieoczekiwanie zaskakujący.

Kolejną ich zaletą jest to, że możecie za pomocą embossingu wykonać dowolny napis, rysunek, wzór czy nawet personalizowaną dedykację. Jest to bardzo duże udogodnienie, gdy potrzebujemy projekt naprawdę bardzo oryginalny.

Jedyne co zaobserwowałam przy testach to jest to, że użycie czarnego papieru powoduje, iż pisaki wyglądają identycznie z każdym z pudrów. Na filmie zauważycie również, że napis vintage jest posypany zwykłym brokatem. Można tak postępować, pamiętajmy jednak, że brokat się nie podgrzeje i nie ma przyczepności, więc zrozumiały jest fakt, że brokat się po prostu osypie.

1

23

PODSUMOWANIE:

– można uzyskać oryginalne efekty

– można dzięki nim personalizować projekty

– niski koszt pisaków

– ciekawe efekty przy zastosowaniu różnej palety kolorystycznej pudrów do embossingu

– łatwe w użytkowaniu

– wystarczają na bardzo długi okres czasu

– pozwalają na szaleństwa na pracach

– bardzo wygodna forma tuszu do embossingu we flamastrze, co pozwala na prezycyjne pisanie i rysowanie.

 

Pozdrawiam serdecznie. Napiszcie, czy film jest przydatny i czy rozjaśnił Wam troszkę kwestię embossingu pisakami. Jeśli zastanawiacie się, czy ich zakup to dobry pomysł – podpowiadam – jak najbardziej.

Pamiętajcie, że w sklepie jest bardzo duży wybór pudrów do embossingu więc jest w czym wybierać.

Wykorzystane materiały:

– pisaki do embossingu
– puder Ranger clear

– nagrzewnica

Aga Baraniak

aga_b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *