Kredowa ramka

Już połowa listopada. IMG_3492Najwyższa pora żeby zadbać o świąteczny klimat w swoim gniazdku. Dzisiaj dla odmiany mam bardzo spokojną pracę. W roli głównej występuje drewniana ramka, którą wypełniłam zdjęciami mojego młodszego syna. Jak czasami krąże po swoim mieszkaniu to okazuje się po oględzinach, że mam bardzo mało prac z członkami rodziny, więc wprowadzam od dziś zmiany… Całość ramki pomalowałam farbą kredową Pentart. Postanowiłam wykorzystać tylko 1/3 całości tryptyka drewnianego. Następnie przez szablon naniosłam żel firmy Renesans zmieszany z proszkiem do efektu patyny. Jest bardzo lekki więc przy mieszaniu z żelem latał sobie po biurku, ale to nie jest najbardzej istotne. Istotne jest że się pięknie mieni i fantastycznie wylgąda. Jak widać nadaje się nie tylko do odczynników Pentart do efektu patyny.

IMG_3492

Następnym krokiem było ułożenie zdjęć. Aby uzyskać taki efekt 3D użyłam jako dystansów tektury introligatorskiej. W mediowych pracach kosteczki dystansowe niestety egzamin oblewają…

Na koniec pracę wykończyłam dużą ilością brokatu, kwiatów oraz śniegiem firmy Pentart. Małę elementy wycięłam dziurkaczami, aby przyozdobić kompozycję i wypełnić braki. Ramkę wykonałam za pomocą szablonu z masy plastycznej białej, a napis tekturkowy ozdobiłam za pomocą pudrów do embossingu.

IMG_3498

IMG_3495

IMG_3494

IMG_3493

 

 

do pracy użyłam:

zestaw ramek

farba kredowa

różyczki

kwiaty małe

proszek do efektu patyny

puder do embossingu

puder do embossingu zielony

pasta śnieg w pisaku

brokat złoty

dziurkacz koło

drucik

masa plastyczna

żel użyty to szablonu

pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia

Aga Baraniak

aga_b

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *