Kalendarz adwentowy

DSC_6082

Witajcie!
No i mamy prawie grudzień :) Miesiąc najbardziej intensywnych przygotowań do Świąt, czas radości i oczekiwania. Aby umilić to oczekiwanie na Boże Narodzenie, przygotowałam swoim synom kalendarz adwentowy wypełniony słodkościami. Otwierany każdego dnia pakunek z kolejnym numerkiem z pewnością sprawi, że święta nadejdą szybciej :)
Pomysł na kalendarz w formie wiszących torebeczek nie jest nowością, jest za to bardzo praktyczny, nie zajmuje wiele miejsca i jest wyjątkową, adwentową dekoracją. Można go powiesić na ścianie lub tak jak ja – na drzwiach. Wybrałam taka formę kalendarza również dlatego, że w naszym sklepie jest cała seria produktów bardzo pomocnych w jego tworzeniu. Byłam pewna, że kalendarz powstanie szybko a efekt będzie wyjątkowy. Mam tu na myśli produkty We R Memory Keepers z serii Oh Goodiepapier pergaminowy i narzędzie do tworzenia torebek.
Narzędzie do torebek to linijka z szerszą środkową częścią, składająca się z czterech składanych ze sobą elementów. Dzięki nim możemy tworzyć torebki w różnych rozmiarach. Wystarczy usunąć jedną lub dwie środkowe części a pozostałe złożyć ponownie w całość. Wyraźna podziałka na linijce bardzo ułatwia proces powstawania torebki. W opakowaniu znajdziemy instrukcję tworzenia torebek i zapewniam Was, że po pierwszym razie będziecie w stanie zrobić kolejną torebkę bez jej wykorzystania. Przy pomocy tego urządzenia zrobienie 24 torebek w różnych wielkościach zajęło mi niecałą godzinę.
Jednak moim zdecydowanym faworytem w tym projekcie okazały się papiery pergaminowe Oh Goodie “Glassine Holiday”. Po pierwsze – piękne wzornictwo. Kolekcja świąteczna wpadła mi w oko już jakiś czas temu, ale na uwagę zasługują także inne, bardziej uniwersalne zestawy – Oh Goodie “Pattern” i Oh Goodie “Ombre”. Po drugie – idealna grubość do tworzenia torebek. Producent nie podaje, ale papiery mają ok. 70-80 g, dzięki czemu idealnie współpracują z narzędziem Oh Goodie, a torebka nie jest sztywna. Po trzecie – papiery mają wzór po jednej stronie, druga zaś pokryta jest cieniuteńką warstwą przezroczystej folii, na tyle cienką, że nie przeszkadza w przerywaniu papieru, ale sprawia, że zrobiona torebka jest mocniejsza a do jej wnętrza możemy włożyc produkty typu ciasteczka, pierniczki, czekoladki bez ryzyka powstania plam na zewnętrznej warstwie. Jest to rewelacyjna właściwość tego papieru. Cały zestaw zawiera 24 arkusze – ilość idealna na kalendarz :)
Po wypełnieniu torebeczek słodkościami zakleiłam je, a następnie przygotowałam 24 etykietki z kolejnymi numerami. Zrobiłam dziurki zarówno w torebkach jak i etykietkach, po czym zamocowałam w nich nity przy pomocy nitownicy Crop-A-Dile II Big Bite Blue z prostej przyczyny – aby wzmocnić miejsce zamontowania sznureczka, na którym torebki mają wisieć i aby papier się nie przerwał. Do każdej torebki przywiązałam sznureczek, a następnie wszystkie zawiesiłam na gałęzi przyniesionej ze spaceru :) Na końcu gałąź spryskałam sztucznym śniegiem w sprayu, a torebki ozdobiłam elementami wyciętymi z papierów kolekcji “Christmas Delivery” Carta Bella.

Całość prezentuje się tak:

DSC_6070

DSC_6090

DSC_6077

DSC_6093

DSC_6097

DSC_6092

DSC_6058

DSC_6062

A teraz wyobraźcie sobie taki kalendarz adwentowy wypełniony nie słodkościami, a przydasiami :)
Ja taki poproszę :)

Do wykonania kalendarza wykorzystałam:

papiery pergaminowe Oh Goodie “Glassine Holiday”
 narzędzie do tworzenia torebek Oh Goodie
taśma dwustronna Smart 9 mm
nitownica Crop-A-Dile II Big Bite Blue
– nity w różnych kolorach
sznurek piekarski ciemny zielony
papier Carta Bella “Christmas Delivery” Journaling 4×6
papier Carta Bella “Christmas Delivery” Journaling Cards 3×4
klamerki naturalne mini
klamerki naturalne
 śnieg w sprayu

 

Pozdrawiam i zapraszam na kolejne wpisy naszego zespołu :)
Ania

anna_w_thumb2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *