Breloczek ze wstążek

DSC05678Witajcie !
Mam jedną ulubioną torebkę, z którą mam pewien problem. Nie ma ona niestety miejsca, aby doczepić do niej breloczek, a ja uwielbiam takie dodatki :) Postanowiłam rozwiązać ten problem i jako zapięcie tytułowego breloczka użyłam kółka do spinania albumów tworzonych za pomocą metody scrapbookingu  :) To świetne, że półfabrykanty z dwóch różnych dziedzin rękodzieła można wzajemnie wykorzystać. Dla odmiany też nie stworzyłam filcowego breloczka, ale coś, co od dawna chodziło mi po głowie: tzw.ribbon keychain czyli  tasiemkowy breloczek.
Jego stworzenie jest o tyle łatwe, iż nie potrzebujemy do tego żadnych umiejętności szycia. Po prostu wybieramy swoje ulubione kolory tasiemek lub koronek (różne szerokości i długości) i przywiązujemy do kółka spinającego. Aby dodać breloczkowi jeszcze nieco smaczku, dodałam koraliki i chwościka. Całość utrzymana jest w złoto-beżowej kolorystyce :)
Pamiętajcie, aby opalić końcówki tasiemek nad ogniem, dzięki czemu nie będą się strzępić .
DSC05679
DSC05683
Jak tylko córka zobaczyła ten drobiazg, od razu poprosiła o taki dla siebie. Uwielbia kolor niebieski, więc kolejny powstał właśnie w takich barwach :)
DSC05676
Tak prezentują się oba razem :) prawda, że to efektowny i prosty dodatek?
DSC05681

Wykorzystane materiały:
złote kółko do albumów 32mm
tasiemka satynowa w kropki
tasiemka satynowa łososiowa
koronka 
koraliki złote
koraliki serduszka
koraliki transparentne
chwościki

Pozdrawiam Was serdecznie i kreatywnie
11846367_701133823363285_1420715791_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *