Pozytywny mini album z kieszonkami

DSC_5360a

Witajcie!
Nie wiem czy też tak macie, ale ja, kiedy widzę w sklepie nowy produkt, od razu wiem w jakim projekcie mogłabym go wykorzystać. A niektóre produkty są tak charakterystyczne i wyraziste, że właściwie od razu widzę wykonany z ich wykorzystaniem album czy kartkę. Dokładnie tak było w przypadku kolekcji “Bloom & Grow” Simple Stories. Kiedy na naszym fanpage’u pytaliśmy czytelników o ulubioną kolekcję Simple Stories zdecydowanie zwyciężyła “Carpe diem”, tymczasem moje serce od razu skradły krasnale i ich leśny świat. Z papierów “Bloom & Grow” postanowiłam wykonać mały, pozytywny album z kieszonkami.

Pracę rozpoczęłam od przycięcia na gilotynie beermaty do wybranego rozmiaru. Mój albumik ma wymiary 4,5 x 5 cali czyli ok. 11,5 x 13 cm. Przygotowałam odpowiednią ilość kart i rozpoczełam oklejanie ich papierem. Niezawodny jak zwykle okazał się klej Magic. Jestem mu wierna od dawna i dla mnie jest idealny. Bardzo rzadko używam taśmy dwustronnej czy kleju na gorąco, bo magic sprawdza się w każdej sytuacji i co najwazniejsze – jest bardzo trwały.
Po oklejeniu kart albumu na każdej stronie w bardzo prosty sposób zrobiłam kieszonkę – przycięte do rozmiaru karty albumu paski papieru posmarowałam klejem tylko na brzegach (trzech) i przykleiłam. Podstawa jest gotowa. Pozostało tylko ozdobić album. Skusiłam się na zakup prawie całej kolekcji “Bloom & Grow”, dlatego miałam bardzo duży wybór dodatków. Na okładce wykorzystałam sztywne samoprzylepne elementy tekturowe oraz kartonowe elementy do wycinania (uwaga, elementy dostajemy już wycięte, dzięki czemu oszczędzamy czas potrzebny na wycinanie) oraz świetne, samoprzylepne ćwieki. Moja okładka ma wiele warstw i jest mocno przestrzenna. Środek natomiast ozdobiłam na płasko. Wykorzystałam głównie rewelacyjne malutkie naklejki, które możecie kupić w zestawie aż 8 arkuszy, a wśród nich różnego rodzaju obrazki i napisy.
Z arkusza papieru z kartami Project Life wycięłam te z pozytywnymi hasłami i zrobiłam z nich tagi, które włożyłam w kieszonki albumu. W kieszonkach można schować także zdjęcia, osobiste notatki, bileciki itp.
Tym razem nie bindowałam albumu, ale wykorzystałam kółka do spinania albumów. Jest to bardzo łatwy sposób na połączenie kart albumu. Do zrobienia dziurek wykorzystałam bindownicę Cinch, ale możecie oczywiście skorzystać z dziurkacza biurowego czy innego, należy tylko pamietać, aby każda karta miala dziurki dokładnie w tym samym miejscu.

Miałam okazję dokładnie przyjrzeć się całej kolekcji oraz dodatkom do niej i muszę Wam powiedzieć, że wbrew pozorom jest to kolekcja bardzo uniwersalna. Wyobraźcie sobie stworzony z niej album z wycieczki do lasu lub leśnego scrapa. Wykorzystując elementy kwiatowe oraz ozdobne napisy możemy z powodzeniem stworzyć kartkę urodzinową czy ślubną. Małe naklejki i arkusze papieru idelanie sprawdzą się w albumach Project Life i organizerach. No i oczywiście prace dziecęce – które dziecko nie lubi krasnoludków?
W mojej pracowni zostało jeszcze sporo papierów i dodatków i myślę, że powstanie z nich niejedna praca w zupełnie innym klimacie niż dzisiejszy album. Mielibyście ochotę zobaczyć taką pracę? Dajcie znać w komentarzu :)

DSC_5370a

DSC_5358a

DSC_5353a

DSC_5360a

DSC_5384a

DSC_5363a

DSC_5391a

DSC_5376a

Wykorzystane produkty:

tektura beermat 1 mm
gilotyna do cięcia papieru Martha Stewart
papier z kolekcji “Bloom & Grow” Simple Stories – Bee Happy
papier z kolekcji “Bloom & Grow” Simple Stories – Chillin’ with my Gnomies
papier z kolekcji “Bloom & Grow” Simple Stories – Chin up, Buttercup!
papier z kolekcji “Bloom & Grow” Simple Stories – Let it Grow
papier z kolekcji “Bloom & Grow” Simple Stories – Puddle Jumper
papier z kolekcji “Bloom & Grow” Simple Stories – Dig it!
 karty do journalingu “Bloom & Grow” 
kartonowe kształty do wycinania “Bloom & Grow”
ozdobne, samoprzylepne kształty “Bloom & Grow”
zestaw naklejek “Bloom & Grow” Simple Stories
zestaw samoprzylepnych ćwieków “Bloom & Grow” Simple Stories
metalowe kółka do spinania albumów
nożyczki
klej Magic
kostki 3D

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnym wpisie!

anna_w_thumb2

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *