Przybornik

DSC_5155a

Witajcie!
Jak zapewne większość scraperek mam duszę zbieracza :) Wśród przedmiotów codziennego użytku wypatruję takich, które mogą przydać mi się w tworzeniu – papier o ciekawej fakturze, metki w interesujących kształtach, zawieszki, tasiemki, guziczki itp. Tym razem padło na tekturowe owalne pudełko po lizakach. Pomyślałam, że będzie z niego idealny przybornik na biurko :)

Pierwszym krokiem było przemalowanie kolorowego, wręcz pstrokatego pudełka. Ponieważ jest ono wykonane z tektury pomalowanie go nie przysporzyło mi żadnych trudności. Biała farba akrylowa trwale pokryła kolorowe wzory. Pomalowałam je na biało dwukrotnie – pierwszy raz pędzlem, a po wychnięciu farby drugi raz – tym razem moim ulubionym sposobem – gąbką kuchenną. Malując gąbką, a właściwie dociskając gąbkę pokrytą farbą raz koło razu, uzyskałam ciekawą fakturę na powierzchni pudełka.
Kiedy farba wyschła za pomocą pasty Viva Decor i maski Tim Holtz ozdobiłam ściankę pudełka fakturą. Po wyschnięciu pasty (możemy podsuszyć ją nagrzewnicą do embossingu) wzór uzyskany przez maske pomalowałam delikatnie na różowy kolor. Uzyskałam go mieszając białą farbę akrylową z kropelką farby Dylusion Paint w kolorze Bubblegum Pink. Farby te mają bardzo intensywne kolory, dlatego do uzyskania ich jaśniejszego odcienia wystarczy dosłownie kropla, mają też dość rzadką konsystencję, przez co łatwo się nakładają i świetnie łączą z innymi mediami.
Ostatnim krokiem było ozdobienie pudełka. Ja postanowiłam użyć kwiatów Wild Orchid Crafts oraz małych kwiatuszków wykonanych z masy plastycznej Martha Sterwart. Kwiaty przykleiłam klejem na gorąco – zazwyczaj, robiąc kartki, kwiaty przyklejam klejem Magic, ale tu zależało mi na tym, aby klej szybko wysechł.
Na końcu pozostało już tylko zapełnić przybornik :)

Jeśli nie posiadacie takiego pudełka z odzysku jak ja, nic straconego – w naszym sklepie znajdziecie drewniane przyborniki, nie tylko okrągłe, ale też kwadratowe i prostokątne.

Myślę, że taki wlasnoręcznie wykonany przybornik będzie ozdobą każdego scrapowego biurka :)

DSC_5180a

DSC_5186a

DSC_5164a

DSC_5204a

DSC_5183a

Materiały wykorzystane do wykonania pudełka:

– farba akrylowa Louvre w kolorze białym
farba Ranger Dylusions Paint Bubblegum Pink
pędzel płaski Renesans rozmiar 12
maska Ranger Tim Holtz Latticework
pasta Viva Decor
chryzantemy Wild Orchid Crafts
magnolie Wild Orchid Crafts
kwiatuszki Sweetheart pastelowe 10 mm
kwiatuszki Sweetheart kremowe 10 mm
foremki silikonowe Martha Stewart
masa plastyczna Martha Stewart

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnej inspiracji!

anna_w_thumb2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *