Żeglarska ramka

DSC_3925a

Uwielbiam klimaty żeglarskie! Pisałam to już wielokrotnie i z przyjemnością powtórzę jeszcze raz :) Niezmiernie cieszy mnie, kiedy w sprzedaży pojawiają się nowe kolekcje papierów i dodatków związane z tą tematyką. Tym razem również tylko kwestią czasu było pojawienie się na blogu posta z żeglarską pracą, tym razem wykonaną z kolekcji “Yacht Club” Carta Bella.

Moją dzisiejszą inspiracją dla Was jest żeglarska ramka na zdjęcie, idealna jako pamiatką z wakacji nad morzem czy jeziorem. Wykonałam ją od podstaw wykorzystując tekturę beermat oraz papier do scrapbookingu i elementy ozdobne.
Z beermaty wycięłam dwa jednakowej wielkości prostokąty (ich wielkość ustaliłam dodając do wybranej wielkości zdjęcia 3 cm marginesu z każdej strony). Jeden z prostokątów stanowi tył ramki, w drugim za pomoca nożyka wycięłam otwór odpowiadający wielkości zdjęcia. Przód ramki okleiłam papierem do scrapbookingu i ozdobiłam naklejkami oraz elementami tekturowymi, które są uzupełnieniem kolekcji. Następnie obydwa kawałki beermaty skleiłam ze sobą z trzech stron, zostawiając na górze otwór na włożenie zdjęcia. Ostatnim krokiem było przyklejenie z tyłu podpórki z beermaty, która trzyma ramkę w pozycji stojącej. Pozostało juz tylko wybrać zdjęcie i znaleźć odpowiednie miejsce do wyeksponowania ramki :)
Kilka słów należy poświęcić samym papierom – kolekcje Carta Bella są jednymi z moich ulubionych. Poza świetnymi deseniami papiery mają cudowną, chropowatą fakturę, która również zdobi, a do tego mają idealną dla mnie grubość. Są na tyle sztywne, że z powodzeniem mogą stanowić bazę kartki, ale z łatwością możemy je zaginać, ciąć, strzępić i co nam jeszcze przyjdzie do głowy :)
Na uwagę zasługują również tekturowe elementy stanowiące część kolekcji. Na mojej ramce są to np. chorągiewki, żaglówka czy kotwica. Są one pokryte z tyłu klejem, ale z łatwością da sie je wyjąć z arkusza z papierem zabezpieczającym, więc jeśli dany element chcemy przykleic na kosteczki 3D to nie stanowi to żadnego problemu. Elementy te są bardzo sztywne, ich grubość wynosi ok. 1,5 mm, na pewno szybko się nie zniszczą. Myślę, że spokojnie można je wykorzystać do ozdabiania wszelkiego rodzaju pudełek czy kuferków i mimo wielokrotnego ich dotykania długo będą cieszyć nasze oko.

Mam nadzieję, że moja ramka spodoba się Wam i pokusicie się o wykonanie podobnej, niekoniecznie żeglarskiej :)

DSC_3878a DSC_3905a DSC_3906a DSC_3920a DSC_3931a

Produkty ze sklepu wykorzystane do zrobienia ramki:

tektura beermat biała 1 mm
gilotyna do cięcia papieru
linijka
nożyk – skalpel
papier z kolekcji “Yacht Club” Carta Bella – Sailing Cards
papier z kolekcji “Yacht Club” Carta Bella – Sail Away
papier z kolekcji “Yacht Club” Carta Bella – Swimsuits
naklejki “Yacht Club” Carta Bella
tekturowe kształty “Yacht Club” Carta Bella
Big Shot
wykrojniki koła
nitownica
nity
nożyczki
kryształki 6 mm
klej Magic
kostki 3D

Pozdrawiam wszystkich zaglądających na bloga!

anna_w_thumb2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *