Świecznik w rajskie ptaki – kurs

PaperConcept świecznik 8 Witajcie :)

Dziś przygotowałam dla Was kurs na ozdobny drewniany świecznik na trzy świeczuszki typu podgrzewacze.

Główną ozdobą świecznika jest motyw kolorowych, nieco rajskich ptaków oraz “pozłacane” krawędzie co bardzo ciekawie wygląda w zestawieniu z bladymi odcieniami błękitu.

Do przygotowania takiego świecznika potrzebujemy:

świecznik drewniany na 3 świeczki

gesso

stemple akrylowe Papermania Nature’s Gallery, czarny tusz pigmentowy, bezbarwny puder do embossingu

nagrzewnica do embossingu Papermania

tusze rysunkowe Renesans (błękitny, żółty, karminowy, zielony, sepia, czarny, biały), farba akrylowa Renesans (nr 39)

markery metaliczne

mały pędzelek syntetyczny, średni pędzelek synetyczny

Zaczynamy od nałożenia dwóch cienkich warstw gessa na drewniany świecznik. Aby przyspieszyć wysychanie można lekko podsuszyć każdą warstwę nagrzewnicą.

PaperConcept świecznik 1

Następnie czarnym tuszem pigmentowym odbijamy na dłuższym boku świecznika ptaki ze stempla Nature’s Gallery. Ptaszki odbijamy kilkaktotnie aranżując ich położenie według uznania. Odbity motyw posypujemy dokładnie bezbarwnym pudrem do embossingu, strzepujemy jego nadmiar i opruszony wzór topimy nagrzewnicą. Kiedy nasz ozdobiony bok wystygnie tak samo postępujemy z drugim dłuższym bokiem świecznika.

PaperConcept świecznik 2

Tak przygotowane boki zaczynamy kolorować. Najlepiej zacząć od tła, góry i niestemplowanych boków. Żeby efekt był delikatny i akwarelowy kropelki tuszu rozwadniamy na palecie, talerzyku, pokrywce bądź innym naczynku. Tło dłuższych boków, górę i krótsze boki świecznika malujemy rozwodnionym błękitem. Do kolorowania używamy małych i średnich pędzelków syntetycznych.

PaperConcept świecznik 3

Kolorujemy nasz wzór tuszami Renesans, niezmywalnymi na bazie szelaku co pozwala nam uzyskać świetne kolory i trwałość. Dodatkowo dodałam nieco turkusowej farby akrylowej by zaakcentować drobne piórka naszych ptaszków. Tusze łatwo się ze sobą mieszają dając nowe odcienie i ciekawe efekty podszas kolorowania. Dzięki temu, że zastosowaliśmy embossing na gorąco kontury naszego odbitego wzoru pozostaną niezamalowane. Ostatnim etapem kolorowania jest delikatne poprawienie ogólnego zarysu ptaków czarnym tuszem Renesans dla lepszego kontrastu.

PaperConcept świecznik 4

Pozostaje nam już tylko lekko rozbielić górę świecznika nakładając pędzelkiem cienką warstwę białego tuszu oraz markerem metalicznym dodać złote kontury wokół sylwetek ptaków i brzegów każdego z boków świecznika oraz wokół otworów na świeczki.

PaperConcept świecznik 5

Wystarczy teraz włożyć ulubione świeczki i nasz świecznik jest gotowy :)

PaperConcept świecznik 6

PaperConcept świecznik 7

Mam nadzieję, że spróbujecie połączenia techniki embossingu na gorąco i kolorowania tuszami rysunkowymi. W ten sposób można ozdobić wiele przedmiotów, nie tylko drewnianych oraz przygotować ciekawe motywy do wykorzystania w tworzeniu kartek okolicznościowych :)

Pozdrawiam serdecznie!
Basia

[show_avatar email=11 align=center]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *