Pudełko na zdjęcia

 

DSC_0755a

Witajcie!

Boże Narodzenie za nami, czas dawania prezentów również (mam nadzieję, że znaleźliście pod choinką wiele pięknych upominków), ale ja mam dziś dla Was jeszcze coś świątecznego.
Święta to również czas, kiedy spotykamy się z bliskimi, czasem nie widzianymi od długiego czasu. To czas, który zatrzymujemy na zdjęciach.
Pokażę Wam dziś jak wykonać pudełko, w którym możemy przechowywać ważne dla nas zdjęcia. Jest to ciekawa alternatywa dla albumów.

Będziemy potrzebować:
– gilotyny lub trymera
– tablicy do bigowania
– nożyczek
– papieru o gramaturze nie niższej niż 210g
– kleju
– do ozdobienia – papieru do scrapbookingu, wstążeczki lub sznureczka ozdobnego, dzwoneczka i innych dodatków według uznania

Pracę rozpoczynamy od przycięcia papieru do odpowiedniego rozmiaru. Rozmiar naszego pudełka będzie zależał od rozmiaru zdjęć, które będziemy w nim przechowywać, np. dla zdjęć w formacie 10×15 cm dno pudełka powinno mieć ok. 10,5 x 15,5 cm + po 2 cm każdy bok pudełka czyli musimy wyciąć prostokąt o wymiarach 14,5 x 19,5 cm. Drugi kawałek papieru powinien być minimalnie większy, ponieważ wieczko pudełka powinno być nieco szersze niż dno, aby obie części pudełka można było z łatwością połączyć.

DSC_0712a

Następnie przy pomocy tablicy do bigowania tworzymy miejsca zagięcia papieru – linie robimy z każej strony w jednakowej odległości od brzegu kartki.
Pamiętajmy, aby wieczko było nieco większe niż dolna część pudełka.

DSC_0716a

Następnie zaginamy papier i robimy cztery nacięcia wg poniższego schematu:
linia ciągła – to linia cięcia
linia przerywana – linia zagięcia

Dok29-1

Otrzymujemy pudełeczko, które wystarczy teraz skleić i ozdobić:

DSC_0722a DSC_0724a DSC_0730a DSC_0731a DSC_0736a

Ozdabiamy według własnego uznania. Ja swoje pudełko okleiłam papierem do scrapbookingu Stamperia z kolekcji Winter Woods i przewiązałam czerwonym sznureczkiem. Na kończu doczepiłam biały dzowneczek.

DSC_0738a DSC_0753a DSC_0755a

 

Wykorzystane produkty:
– trymer do papieru Martha Stewart
 tablica do bigowania Martha Stewart
papier ozdobny Nettuno Acquamarina
nożyczki precyzyjne Tim Holtz
papier do scrapbookingu Stamperia
klej Magic z aplikatorem
sznurek piekarski czerwony
dzwoneczki białe

W takim pudełku możecie wręczyć zdjęcia bliskim, ten patent można również wykorzystać do zrobienia pudełka na przestrzenną kartkę. Zachęcam do spróbowania.

Pozdrawiam!

anna_w_thumb

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *