Grudzień pełen prezentów. Album harmonijkowy.

DSC_9927a

Witajcie!

Mamy grudzień – najprzyjemniejszy miesiąc w roku. Miesiąc pełen radosnej krzątaniny, oczekiwania i rodzinnych spotkań, podczas których obdarowujemy się prezentami. Na naszym blogu grudzień upłynie również pod znakiem prezentów. Podpowiemy Wam, co można własnoręcznie przygotować, aby sprawić radość najbliższym, ale też jak zapakować i ozdobić wręczany prezent. Mamy nadzieję, że będziecie do nas zaglądać i że skozystacie z naszych inspiracji.

Dziś moja kolej. Przygotowałam, specjalnie na życzenie uczestników pokazu, który prowadziłam w warszawskim sklepie PaperConcept, kurs na album harmonijkowy. Taki albumik, wypełniony zdjęciami, będzie na pewno wspaniałym upominkiem dla najbliższych.

Album harmonijkowy (zwany też leporello) możemy wykonać w dowolnym rozmiarze, dopasowanym do wielkości zdjęć, które chcemy umieścić we wnętrzu. Jeśli chcemy umieścić na każdej karcie albumu jedno zdjęcie, karta powinna być minimalnie większa niż zdjęcie. Jeśli mamy zdjęcia w małym formacie, możemy przygotować malutki, kieszonkowy albumik lub większy, w którym na jednej stronie umieścimy kilka zdjęć. Wszystko zalezy od Was. Ja przygotowałam dziś wersję mini.

Do zrobienia albumu wykorzystałam następujące produkty:
papier ozdobny tkanina lniana 246 g w kolorze białym
tektura introligatorska beermata 1 mm
nożyczki
klej Magic
tablica do bigowania Martha Stewart
papiery z zestawu Shimelle – Christmas Magic
masa plastyczna Marta Stewart i foremka silikonowa z zestawu Heirloom
folder do wytłaczania Xcut Quilting
dziurkacz gałązka sosny
poinsecje papierowe
kryształki samoprzylepne Diamond
taśma dwustronna Smart 6 mm

DSC_9852a

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie kart albumu. Papier wizytówkowy (u mnie papier w formacie A4) przycinamy do do odpowiedniego rozmiaru (zgodnego z szerokością lub długością naszego zdjęcia – zależnie od tego czy chcemy stworzyc album w poziomie czy w pionie). Następnie przycięty papier bigujemy na tablicy do bigowania zgodnie z drugim rozmiarem zdjęcia, zakładając kilka milimetrów zapasu. Papier zaginamy w harmonijkę.

DSC_9858a

Ja swój albumik wykonałam z dwóch kartek papieru w formacie A4, które następnie skleiłam taśmą dwustronną. Jeśli chcecie, aby album pomieścił więcej zdjęć, musicie użyć większej ilości kartek. Można oczywiście skorzystać z papieru w formacie A3.

DSC_9863a DSC_9866a

Miejsce sklejenia powinno znajdować się jak najbliżej zagięcia kartki, jest wtedy mniej widoczne.

DSC_9868a

Tym sposobem mamy już przygotowane wnętrze albumu.

DSC_9872a
Przystępujemy teraz do przygotwania okładek. Beermatę przycięłam do rozmiaru o kilka mm większego z każdej strony niż rozmiar jednej karty w albumie. Przyciętą beermatę okleiłam papierem do scrapbookingu.

DSC_9877aDSC_9879a

Przygotowane w ten sposób okładki przykleiłam do skrajnych kart albumu.

DSC_9888a DSC_9892a

Albumik prawie gotowy. Pozostało ozdobienie okładki.
Dekorację przygotowałam na dodatkowej karcie, którą następnie przykleiłam na okładkę albumu.
Dlaczego? Ponieważ między tymi dwiema warstwami zamontowałam wstążkę, którą posłuży do zawiązania albumu, a dodatkowo jest to wspaniały element dekoracyjny.

DSC_9895aDSC_9900a

Gotowy albumik prezentuje się tak:

DSC_9918a DSC_9922aDSC_9927a DSC_9931a

Prawda, że taki albumik to doskonały pomysł na prezent?
Mam nadzieję, że zachęciłam Was do stworzenia własnego albumu.

Pozdrawiam

anna_w_thumb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *