Kartka ze śnieżynką – kurs

PaperConcept snowflake5 Witajcie!

Dziś przygotowałam dla Was szybki i prosty kurs na kartkę ze śnieżynką. Nie jest to typowa kartka świąteczna ale własnie dlatego można ją podarować z okazji urodzin czy imienin obchodzonych w zimowych miesiącach. Głównym motywem ozdobnym jest tutaj śnieżynka w okienku oraz dodane dla kontrastu kawałki girlandy ostrokrzewu.

Produkty potrzebne do wykonania karteczki:

kremowa baza pod kartkę Anita’s

papier Echo Park Winter Snowfall

papier Echo Park Journaling Cards

stempel Pebbles Snowflake

pisaki metaliczne

czarny tusz

kosteczki samoprzylepne 3D

re-inker Distress Broken China

cienkopis Uni Pin czarny 0,3

taśma dwustronna

trymer do papieru

dziurkacz narożnikowy

klej Magic

nożyczki precyzyjne

pędzelek syntetyczny

gładki biały papier minimum 190g/m2

perły samoprzylepne 4mm opalizujące kremowe lub białe

girlanda ostrokrzew

– zwykły zszywacz do papieru

Z papieru Winter Snowfall wycinamy za pomocą trymera do papieru front naszej kartki o wymiarach bazy z zestawu Anita’s. Z papieru Journaling Cards wycinamy prostokąt (wymiar części z bałwankiem) a w jego centrum precyzyjnymi nożyczkami wycinamy okrągłe okienko. Na białym papierze odciskamy czarnym tuszem stempelkową śnieżynkę a kiedy wyschnie kolorujemy ją tuszem Distress Broken China za pomocą małego pędzelka syntetycznego. Dodajemy też kropeczki metalicznym pisakiem Papermania i zamalowujemy środeczek poprawiony cienkopisem.

PaperConcept snowflake1

PaperConcept snowflake2

PaperConcept snowflake 3

Na śnieżynkę naklejamy klejem Magic perełki opalizujące, podklejamy dwustronną taśmą śniezynkę pod kartkę z okienkiem wcześniej potuszowaną na przegach tuszem Broken China. Pamiętajcie, żeby średnica okrągłego okienka była kilka milimetrów większa od średnicy śnieżynki. Dziurkaczem zaokrąglamy rożki.

PaperConcept snowflake4

Cienkopisem i pisakiem metalicznym obrysowujemy od ręki, troszkę nieregularnie obydwie części kartki, do tej ze śnieżynką przyczepiamy zszywaczem kawałki girlandy z ostrokrzewu (na listkach ostrokszewu nanosimy metalicznym pisakiem linie imitujące unerwienie liści). Panel ze śnieżynką i ostrokrzewem przyklejamy kosteczkami 3D, w rożkach przyklejamy perełki i kartka gotowa :)

PaperConcept snowflake6

 

Mam nadzieję, że ta prosta karteczka przypadnie Wam do gustu :) Do zobaczenia w kolejnym poście.

Pozdrawiam serdecznie!

[show_avatar email=11 align=center]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *