Mroczna puszka

puszka (2)Witajcie! Ostatnio bardzo popularne są wszelkiego rodzaju rdzewienia, postarzanie, przy użyciu specjalnych mediów lub magicznych sztuczek. Postanowiłam i ja stworzyć coś starego, pordzewiałego z czegoś nowego. Czy mi się udało ? Oceńcie sami.

Do przemiany potrzebna będzie zwyczajna puszka, ja wykorzystałam puszkę po pewnych słodkościach.  Puszkę szlifujemy papierem ściernym, aby ją zmatowić. Następnie zabezpieczamy podkładem. Dobrze jeśli jest to podkład do metali. Ja takowego nie posiadałam w związku z tym użyłam zwykłego podkładu. Następnie przy pomocy masy do reliefów dookoła naniosłam wzory przypominając stare klucze, trybiki, nakrętki i różne stemple i napisy. Użyłam do tego szablonu Viva Decor. Puszkę można następnie przemalować farbą, może jest to nawet wskazane. Ja tego nie zrobiłam i musiałam podmalowywać w miejscach, gdzie biała masa przebiła się spod folii.
Całość puszki pokryłam klejem do złoceń i  po odczekaniu, aż klej zrobi się przeźroczysty obkleiłam srebrną folią w arkuszach Stamperii. Polakierowałam lakierem spirytusowym i zaczęłam nadawać puszce stary wygląd. Zrobiłam kilka kleksów turkusową farbą, trochę pordzewiłam rudą farbą, przetarłam pastą postarzającą z bitumem.

Polakierowałam kilkoma warstwami lakieru z połyskiem i mroczna, stara puszka gotowa.

Do mojej inspiracji ze sklepu Paper Concept użyłam:
podkład przeźroczysty Stamperia
szablon Viva Decor 703
pasta strukturalna Viva Decor
klej do złoceń Stamperia
srebrna folia w arkuszach
farby Renesans: 39 Turkus i 13 Ugier naturalny
pasta postarzająca umbra z bitumem
lakier do złoceń

puszka (6)
puszka (2)
puszka (5)
puszka (8)
puszka (1)
puszka (7)

Pozdrawiam serdecznie

joanna_p_thumb

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *