TAJEMNICZY PTAK

PaperConcept 6Natura jest zawsze świetną inspiracją. W tym roku można zaobserwować szczególnie dużo ptaków ćwierkających i szybujących w przestworzach.

W dzisiejszym poście chciałam przedstawić Wam mixed mediową wersję blejtramu z motywem ptaka ale takiego niedopowiedzianego, tajemniczego. Delikatnie zarysowany moją ulubioną pastą do modelowania skrył się pośród tekstur, które uzyskacie poprzez użycie szablonów, kawałków papieru i dużej ilości laserunków.

Ja zastosowałam szablon Stamperia kropki, oraz skrawki papieru Woodstock Betulla. Laserunki, czyli cienkie, przezroczyste lub półprzezroczyste warstwy rozcieńczonej wodą farby akrylowej nakładałam pędzlami Renesans tak by spływały i łączyły się ze sobą dając ciekawe efekty np. osadzając się w zakamarkach nierówności tam gdzie położyłam pastę do modelowania Stamperia. Do całości dokleiłam klejem Magic kwiatki wycięte dziurkaczem ozdobnym Kwiecisty Czar z papieru z zestawu Capsule Burleigh Blue oraz zwykłe sztuczne kwiatki zachomikowane ze starego bukietu, pomalowane farbami i potuszowane tuszem Distress Dusty Concord. Zamiast sztucznych kwiatków z bukietu rewelacyjnie sprawdzą się kwiaty papierowe, których mnóstwo znajdziecie w sklepie Paper Concept. Środeczki kwiatków to samoprzylepne perełki 6mm pociągnięte delikatnie farbą akrylową. Białe akcenty w mojej pracy to użyty marker UniPosca oraz chlapnięcia rozcieńczonym gesso Renesans. Całość wykonałam na bawełnianym podobraziu malarskim 30x30cm Art Student. Mam nadzieję, że moja inspiracja zachęci Was do eksperymentowania z różnymi mediami i cieszenia się z efektów takiej twórczej “zabawy” :).

PaperConcept 7 PaperConcept 10PaperConcept 8

 

PaperConcept 5

PaperConcept 9

Wykorzystałam produkty takie jak:

Pozdrawiam serdecznie!

[show_avatar email=11 align=center]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *