Retro pojemnik

IMG_4909Witajcie! To mój pierwszy post w nowym zespole. Dziękuję za dotychczasowy czas, w którym udało mi się pokazać kilkanaście mam nadzieję ciekawych inspiracji. Cieszę się, że nadal mogę być członkiem Design Teamu Paper Concept przez kolejne miesiące i dzielić się z wami moimi pomysłami.
Dziś przygotowałam pojemnik w stylu jaki lubię najbardziej takim retro-rustykalnym, z przetarciami, koronkami, ptaszkami i różyczkami. Jeszcze nie zdecydowałam jakie będzie jego przeznaczenie. Macie jakieś pomysły?


Do mojej inspiracji użyłam drewnianego pojemnika ze sznurkiem. Przed przystąpieniem od pracy odwiązałam sznurek, aby się nie zabrudził. Myślę jednak, że ten oryginalny sznurek nie będzie pasował do mojego projektu i zastąpię go czymś innym. Ale o tym potem. Po usunięciu sznurka, brzegi pojemnika pomalowałam ciemnobrązową farbą. Po wyschnięciu farby krawędzie i w miejscach, gdzie chciałam, aby przebijała ciemna farba przetarłam świeczką. Pomalowałam całość dwukrotnie białą farbą kredową. Przeszlifowałam papierem ściernym , odsłaniając w niektórych miejscach brązową farbę spod spodu.
Przez szablon ze wzorem pisma położyłam farbę w kolorze cappuccino. Następnie dodałam delikatne motywy ptaszków i różyczek. Użyłam do tego papieru do transferu. Za pomocą kleju do decoupagu przeniosłam nadruk na powierzchnię drewna, a następnie po wyschnięciu delikatnie namoczyłam papier i zrolowałam. Dodałam szablon z motywem koronki i polakierowałam całość lakierem z efektem wosku. I na koniec zamiast jutowego sznurka szykowne uchwyciki, które za mocą kleju Magic wkleiłam w otwory, pozostałe po wyjęciu sznurka.

Do mojej inspiracji ze sklepu Paper Concept użyłam:
drewniany pojemnik,
– farby:akrylowa brązowa oraz kredowe biała i cappuccino,
szablon kaligrafia Stamperia,
szablon koronka Viva Decor,
papier do transferu ITD,
pastę do reliefów,
lakier z efektem wosku Stamperia,
– klej Magic
IMG_4903
IMG_4905
IMG_4904
IMG_4906
IMG_4915

Pozdrawiam serdecznie :)
joanna_p_thumb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *