Kwiatowe lustro

IMG_9147Pamiętacie mój świecznik i kwiaty z masy modelarskiej? Dzisiaj lepienia ciąg dalszy! Tym razem kwiaty wykorzystałam do ozdobienia lustra.

Drewnianą ramkę z lustrem przeszlifowałam i pastą do reliefów, zabarwioną brązową farbą akrylową, porobiłam wzorki w rogach ramki. Następnie całość pomalowałam farbą w kolorze “kości słoniowej”, którą uzyskałam ze zmieszania kilku kolorów: bieli, brązu, żółci. Po wyschnięciu całość przeszlifowałam uwidaczniając reliefy. Z lewej strony, klejem do decoupage, przykleiłam motyw kobiety z papieru ryżowego. Brzegi i rogi ramki przetarłam pastą postarzającą, rozcierając ją wacikiem z odrobiną terpentyny balsamicznej. Całość pokropiłam rozwodnioną brązową farbą i kilkukrotnie polakierowałam.

Kwiaty lepiłam z masy modelarskiej przy pomocy plastikowych narzędzi do modelowania. Gdy dobrze wyschły pomalowałam je moją farbą w kolorze kości słoniowej i klejem na gorąco przykleiłam do ramki. Pędzlem szczecinowym podmalowałam je delikatnie czerwoną farbą oraz pastą postarzającą. Niektóre kwiatki w całości pomalowałam na czerwono. Całość, łącznie z kwiatkami, jeszcze raz na koniec polakierowałam.

Użyłam:
– drewniana ramka z lustrem
– pasta do reliefów
– farby akrylowe: biel, brąz, żółć, czerwień
– papier ryżowy
– klej do decoupage
– terpentyna balsamiczna
– pasta postarzająca umbra
– masa modelarska
– narzędzie do modelowania
– lakier
– klej na gorąco
– pędzle
– papier ścierny

IMG_9147

IMG_9149

IMG_9128

IMG_9109

IMG_9092

IMG_9075

IMG_9057

Pozdrawiam

alicja_k_thumb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *